4 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН
РАБОТА: Концентрацијата не е ваш силен костум и ви недостасува доза на прагматизам. Правите деловни планови и не сте свесни дека тие немаат потенцијал да се остварат.
ЉУБОВ: Вие сте задоволни од врската. Свесни сте дека вашите емоции се постојани и дека вашата сакана реагира на вас. И покрај тоа, сè уште немате желба да имате заеднички потомци.
ЗДРАВЈЕ: Здравјето е прилично чувствително. Би било добро, затоа итно го подигнете имунитетот и бидете многу внимателни. Респираторните органи се најчувствителни, па може да се појави инфекција.

БИК
РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Работата ви дава чувство на сигурност и стабилност. Од оваа причина, чувствувате дека е време да започнете нов деловен проект за кој размислувате.
ЉУБОВ: Врската со партнерот е дисхармонична. Вие сте исклучително чувствителни, ги гледате работите на субјективен начин, имате тенденција да реагирате доста импулсивно и да внесете динамика во врската.
ЗДРАВЈЕ: Вие сте голема храна и имате тенденција да уживате во храната. Вие би можеле да се опуштите денес, особено ако сте во друштво на пријатели и да консумирате храна неконтролирано.

БЛИЗНАЦИ
РАБОТА: Во случај да се занимавате со приватен бизнис, потребно е да бидете претпазливи за да избегнете проблеми. Концентрацијата е слаба и вие сте нереални, па може да превидите некои работи.
ЉУБОВ: Задоволни сте како се развива емотивната врска. Проблемот е во тоа што мислите дека вашиот партнер мисли исто како вас. Не забележувате дека тој е затворен и не е сигурен во врската.
ЗДРАВЈЕ: Чувствителни сте, па затоа би било добро да се грижите за вашето здравје. Респираторните органи и главата се чувствителни. Склони сте на инфекција, затоа е неопходна превенција.

РАК
РАБОТА: Имате многу повеќе обврски на работа отколку вообичаено. Не ве обесхрабрува. Вие сте добро организирани, вредни и успевате да направите сè на време.
ЉУБОВ: Премногу сте задоволни од вашата врска со партнерот, но се плашите да не ја изгубите. Вие сте многу љубоморни, свесни дека на вашиот партнер не му се допаѓа, затоа се обидувате да ја скриете вашата љубомора.
ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Вие сте физички силни. Фокусирани сте на спортот и рекреацијата, затоа се одржувате во форма. Склони сте на прејадување, но за среќа тоа нема да ве одржи долго.

ЛАВ
РАБОТА: Во случај да сте приватно лице, потребно е да бидете максимално концентрирани и фокусирани, особено во случај да треба да потпишете кој било официјален документ.
ЉУБОВ: Не сте задоволни од вашата врска со вашиот емотивен партнер. Основниот проблем е несоодветната комуникација. Не сте искрени еден со друг и склони сте на кавги.
ЗДРАВЈЕ: Притисокот е подложен на осцилации. Во случај да сте на терапија, потребно е редовно да го користите, дури и во случај да имате субјективно чувство дека не ви помага многу.

ДЕВИЦА
РАБОТА: Ве очекуваат проблеми на работа. Тешко се обидувате да ги решите, но не можете да го направите тоа. Затоа сте прилично загрижени. Не ви е јасно каде грешите во решавањето на проблемите.
ЉУБОВ: Односот со брачниот другар е незадоволителен. Проблемот е што другата страна не е искрена, крие многу од вас, а довербата и комуникацијата се основата на вашата врска.
ЗДРАВЈЕ: Во тек е неповолен период за циркулација. Тоа трае веќе некое време, така да имате впечаток дека не можете многу да направите за решавање проблеми.

ВАГА
РАБОТА: Вие сте тотално нереални во вашиот свет кога станува збор за работата. Деловните планови што ги смислувате не се засноваат на реална основа, така што немаат потенцијал да се реализираат.
ЉУБОВ: Не сте задоволни од емоционалната сфера. И покрај тоа што вашиот партнер се обидува околу вас, вашиот впечаток е дека на врската и недостасува нешто суштинско во врската и дека тоа дефинитивно не е вашиот судбински партнер.
ЗДРАВЈЕ: Постојат можни проблеми во оваа област. Склони сте на инфекции, проблеми со синусите, главата, органите за дишење. Треба сериозно да ги сфатите симптомите.

СКОРПИЈА
РАБОТА: Концентрацијата не е вашата силна страна и нејзиниот недостаток се манифестира во одредени области. Прво, правиш грешки за почетници и второ, плановите се тотално нереални.
ЉУБОВ: Врската со партнерот не е најдобра. Проблемот е во тоа што не сте искрени и отворени кон вашиот партнер и наместо да ги решавате проблемите, ги продлабочувате.
ЗДРАВЈЕ: Неопходно е да се грижите за вашето здравје. Склони сте на повреди кои можат да се појават или за време на спортски активности или во сообраќај.

СТРЕЛЕЦ
РАБОТА: Кога станува збор за работата, вие сте многу одговорни, вредни, самоуверени и брзо ги регулирате сите деловни обврски. Вие сте конкурентно ориентирани.
ЉУБОВ: Нов познаник е пред вас, но најсветлиот нема да започне. Нема да бидете искрени со вашиот нов познаник, што може да го разочара подоцна и да го оддалечи од вас.
ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата храна. Вие сте прилично опуштени, па дури и ако сте во друштво, нема да забележите дека консумирате храна во многу поголема количина од вообичаеното.

ЈАРЕЦ
РАБОТА: Денот е полн со обврски и проблеми. Многу состаноци може да се одложат или ќе поминете лошо на нив. Слична е ситуацијата и кога станува збор за службени патувања. Гледајте што потпишувате.
ЉУБОВ: Мислите дека врската е стабилна и ветувачка. Вие сте блажено несвесни дека вашиот партнер не е целосно отворен кон вас и не сакате да знаете сè за него.
ЗДРАВЈЕ: Телото е чувствително. Неопходно е да се грижите за органите за дишење, синусите, главата и бубрезите. Склони сте на инфекции и би можеле да ги игнорирате првите симптоми.

ВОДОЛИЈА
РАБОТА: Вие сте многу задоволни од ситуацијата на работа и затоа сметате дека е време да преминете на нов деловен проект. Она што ве кочи е недостатокот на финансии.
ЉУБОВ: Незадоволни сте од вашата врска со вашиот емотивен партнер. Лажете толку често, криете одредени работи и поради некои други тврдите дека не можете да излезете од овој круг.
ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана. Вие сте прилично опуштени, дружеубиви и во таква атмосфера нема да забележите колку сте посветени на храната.

РИБА
РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Вие ги извршувате своите должности на редовен начин. Денот е прилично обичен, со фактот дека добивате нов колега што ви се допаѓа на прв поглед.
ЉУБОВ: Партнерот ви е целосно посветен и верен. Се чувствувате прилично несигурно и многу jeубоморно. Нема вистинска основа за такви чувства од ваша страна.
ЗДРАВЈЕ: Гениталиите се чувствителни, како и мочниот меур. Доколку сте жени, препорачливо е редовно да се прегледувате кај гинеколог, односно да се провери уринокултурата.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести