14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

11 прекршувања на забраната за движење, 499 санкции за неносење маска

Од 22.00 часот (26.03.2021) до 05.00 часот (27.03.2021) констатирано е дека 11 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (26/27.03.2021), пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 499 прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на ковид-19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести