13 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Плата 10.000 долари во американска винарија

На сите љубители на вино не би им пречело да поминат една година во сончев регион за одгледување на вино, без да плаќаат сместување и да ги уживаат сите придобивки на живеалиштето. Всушност, за некои среќници, ова сценарио може да стане реалност.

Ова се однесува на оние кои можат да се пријават на конкурс отворен од винарија во Калифорнија.

Како што е наведено во официјалниот опис на работата: „Имаме работа што веднаш ќе ве катапултира во вино-стратосферата. Дали отсекогаш сте посакувале да живеете во прекрасната област Вино Сонома, со плата од 10.000 УСД и без кирија? Дали сакате да ја промените вашата кариера и да ја следите вашата страст? Дали зборовите како Каберне, Пинк или Шардоне ве исполнуваат со топлина? “

Покрај должностите за вино, работата ќе вклучува и „насочување на вашата кариера / живот да создадете авантура што засекогаш ќе ја паметите во винската индустрија, стекнувајќи силно знаење за темата лозје, производство на вино и вино генерално“.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести