10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

НОВ ШОК ЗА ТАЊА САВИЌ – Ова е одлуката на судот за старателството

Официјално добив пресуда за враќање на децата. Јас сè уште немам старателство над децата, тоа не е решено, ќе мора да се бориме за тоа од Србија. Пресудата донесе само одлука децата да се вратат во Србија затоа што со сите трудови докажав дека децата живеат тука, дека имаат престој, дека се образовани тука, дека поминавме повеќе време тука отколку во Австралија – рече Тања.

Разговарав со децата, тие се збунети, беа без мене една година, а сега знаат дека ќе бидат без татко ми. Тоа е пресвртна точка во нашите животи што е тешко. Не знам што да мислам. Многу ми е жал за себичноста на еден родител, и тоа во овој случај не сум јас.

Мојата голема желба за мојот роденден се оствари и нема посреќна мајка од мене. Сè уште немам можност да ги прегрнам децата, тоа ќе биде наскоро – додаде Савиќ, а потоа истакна дека сè уште има цел список на неисполнети желби, иако се оствари најголемата.

Имам желби, не постигнав сè. Сепак, јас сум среќна жена затоа што малите нешта ме прават среќен – заклучил пејачот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести