10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

Во текот на ноќта беа регистрирани три слаби земјотреси во областа Петриња

Во текот на ноќта беа регистрирани три слаби земјотреси во областа Петриња.Епицентрите на земјотресот биле во близина на Стара Дренчина, пренесува Индекс.хр.

Првиот земјотрес е регистриран во 3 часот и 26 минути со јачина од 2,2 степени, земјотрес со јачина од 2,4 степени е регистриран во 4 часот и 59 минути, а земјотрес со јачина од 2,8 степени се случил во 5 часот и 2 минути, соопшти хрватската сеизмолошка служба објавија.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести