11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ВАКВО НЕШТО НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ: Во перика се шверцуваат пари и злато – еве како (видео)

Луѓето се спремни се да шверцуваат на граница и аеродром, а начините на кои го прават та стануваат се повеќе генијални.

Секој изминат ден има нов начин на шверц кој ќе ве изненади и запрепасти. Така, цариниците во Индија запреле двајца мажи на аеродром, кои изгледале сомнително, а по подеталната анализа откриле дека скриваат злато скриено во перика.

Но не само злато, туку и пари. Цариникот ги запрел затоа што косите му изгледале сомнителни и се испоставило за точно. За брзо откриле пакувања златна паста со тежина од околу 698 грама кои биле  скриени во лажна коса.

Кога им биле отстранети периките, откриле црни пакетчиња исполнети со пари и злато кои биле залепени на главите на овие генијалци. Пронајдено е и злато скриено во чорапи, па дури и во ректумот.

Тие се уапсени а соопштено е дека стоката која сакале да ја шверцуваат чини 382.943 долари.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести