14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

13 прекршувања на забраната за движење, 365 санкции за неносење маска

Од 22.00 часот (22.03.2021) до 05.00 часот (23.03.2021) констатирано е дека 13 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак (22/23.03.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 365 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести