7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ФЕЈСБУК ВО БОРБА ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ПРОФИЛИ! Дури 1,3 милијарди профили исчезнаа

Компанијата Facebook денес објави дека во периодот помеѓу октомври и декември минатата година избришала 1,3 милијарди лажни профили на таа социјална мрежа.

Според блогот на компанијата, Facebook отстрани и повеќе од 12 милиони објави за пандемијата COVID-19 и вакцините, кои светските здравствени експерти ги етикетираа како дезинформации, објави Ројтерс.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести