14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

ДАРКО ЛАЗИЌ ИСКРЕНО РАСКАЖА ЗА ГОЛГОТАТА НИЗ КОЈА МИНУВА

Пејачот, Дарко Лазиќ, зборуваше за неговата приватност и што прави за време на пандемијата на коронаравирусот.

Тој откри дека му се допаѓа тоа што започнал да готви пред камера.

– Не сакам повеќе да ја кратам косата, после тоа морав да го ишишам и челото (се смее). Цел живот сум гурман, сега кога не можам да јадам, најдов решение како да ми се најадат очите. Зошто да не го споделам тоа со јавноста? Истото ми го кажа и Марина, како и нашиот кум. Јас не сум некој што сака да зборува премногу, но не сум и толку лош – рече Дарко.

Лазиќ открива дека сега има се помалку пријатели, како и дека славата го погодила во главата во еден момент.

– Посакав да имам малку приватност, имам свои луѓе, мој круг и не сакам да го ширам … На сцената има многу непријателство и суета. Човек што вели дека славата не му пука во главата, тоа е лага, се губиш, мислиш дека си најсилен, најпаметен, дека сите ти се пријатели, но не е баш така. Имав сериозно предупредување, да се освестим колку што можам. Не сакам да гледам во минатото – вели Лазиќ, кој напишал песна за својот татко.

– Таа песна ќе биде објавена пред крајот, ќе има солзи, не знам како ќе ја отпеам – истакнува пејачот.

Дарко истакна дека со текот на годините се заморувал и се упатувал кон помирна патека, па отворено зборуваше за „корона забавата“ каде беше обвинет за пеење.

– Не пеев на корона забава. Никој не ме вика мене таму. Каде што бев јас, не се носат пари таму, ова беше во кругот на семејството, 10 луѓе, еден човек го крсти своето дете и се покажа дека пеев. Не ме казнија затоа што не ни пеев. Сè прекина и заврши. Од сите гости, Дарко се покажа како најлош – вели Лазиќ.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести