10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Утре завршува полицискиот час! Можни се нови и построги мерки

Утре изутрина во 05 часот престанува да важи одлуката на Владата за воведување полициски час од 22 часот вечерта до 05 часот наутро, а министерот за здравство Венко Филипче на ја исклучува можноста за воведување дополнителни рестриктивни мерки доколку сегашните не ги дадат посакуваните резултати во менаџирањето на здравствената криза предизвикана од коронавирусот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести