10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

Од овие хороскопски знаци не очекувајте да ви кажат “ТЕ САКАМ”

За нив, тие два збора се голем предизвик. Затоа, не очекувајте да слушнете „Те сакам“ од нив во првите месеци од врската.

Стрелец
Стрелците се луѓе кои не сакаат да бидат врзани за некое место или личност. Тие ретко вистински се за вљубуваат и тешко им е да замислат дека остатокот од животот ќе го поминат со една личност.
Стрелците обично ја изјаснуваат својата љубов само кон најблиските членови на семејството и не се отвораат толку лесно пред своите партнери.

Близнаци
Близнаците не сакаат да бидат приврзани за некого, и не се особено романтични, па изјавата за љубов за нив претставува нешто прилично лигаво.
Според нив, тие се минливи авантури и луди забави, па дури и ако ви кажат дека ве сакаат, веројатно не размислуваат толку целосно, пренесува Луфтика.

Водолија
Тие не се авантуристи како Стрелците и Близнаците, но многу внимателно ја избираат личноста за која ќе бидат приврзани и кон кои ќе имаат емоции од кои нема да се плашат и кои ќе ги изразуваат јавно.
Чекаат да помине одреден „тест“ период во кој ќе заклучат дали таа личност е целосно компатибилна со нив или не.
Водолијата не е лесна ниту во дело ниту во збор и сè што прави е многу внимателно.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести