10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

23 прекршувања на забраната за движење, 455 санкции за неносење маска

Од 22 часот (17.03.2021) до 05 часот (18.03.2021) констатирано е дека 23 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак (17/18.03.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 455 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести