10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

41 санкции за брзо возење во Битола

Во текот на денешниот ден (17.03.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на сообраќајни прекршоци на територијата на Битола. Санкционирани се вкупно 87 возачи, од кои 41 за возење со поголема брзина од дозволената, 11 за возење без возачка дозвола, шест за нерегистрирани возила.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести