11 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

20 прекршувања на забраната за движење, 417 санкции за неносење маска

Од 22 часот (15.03.2021) до 05 часот (16.03.2021) констатирано е дека 20 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак (15/16.03.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 417 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести