14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

152 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (15.03.2021) спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина над дозволената на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 152 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести