9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Откриен е нов вид на коронавирус во францускиот регион Бретања

Откриен е нов вид на коронавирус во францускиот регион Бретања, објави Министерството за здравство на таа земја.

Во соопштението се забележува дека првичните анализи не покажале дека овој нов вид е посериозен и попренослив од другите видови, пренесува Ројтерс.

Министерството наведува дека новиот вид бил пронајден во група случаи во болнички центар во градот Лањон.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести