6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ОВА МОРА ДА ГО ВИДИТЕ: Милица Тодоровиќ дојде во Скопје ненајавена и почна да пее под балканот на Калиопи (видео)

Речиси цела јавност е запознаена со блиското пријателство на нашата Калиопи со српската пејачка Милица Тодоровиќ.

Но, она кое ги изненади сите, а најмногу Калиопи е ненадејната посета на Милица во Скопје и изненадувањето кое таа и го приредила на својата другарка.

Имено таа дошла во Скопје, и веднаш отишла под балоконт на Калиопи и и ја запеала омилената песна.

Од видеото подолу може да се забележи среќата на Калиопи и колку е таа трогната од потегот на Тодоровиќ.

Калиопи овој момент го сподели на социјалната мрежа Инстаграм каде напиша:

„Знаете дека јас секогаш го делам со вас и најмалот слатко „лудило“ во мојот свет … Но, таа е повеќе од тоа … Моето сакано суштество, мојата Милица, ми приреди вистинско изненадување … Тивко, без мое знаење , таа дојде во мојот град и како најголем трубадур ме покани на балконот со песна, која многу ја сакам и го врзува нашето пријателство … Каква радост, каков благослов. Те сакам девојче! Ти си единствена, убав подарок за овој свет …. Толку сум горда на тебе “…

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести