10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Според овој хороскоп ќе откриете која раса на куче е идеално за вас

Хороскопскиот знак открива многу за вас, па дури и изборот на совршено куче е напишано во sвездите. Постојат раси кои идеално одговараат на вашата личност и начин на живот.

Овен: Германски овчар
Вие сте тврдоглава личност која сака да го преземе водството и да биде авантурист. Потребно ви е куче кое постојано ќе ве турка напред, а тоа е германскиот овчар, неверојатно енергична и интелигентна раса. Тие секогаш се желни за предизвици и многу лојални заштитници на нивните сопственици, и тие ќе бидат вашиот совршен придружник.

Бик: Кавалирски крал Чарлс Шпаниел
Раса како Чарлс Шпаниел најдобро одговара на лојалните и практични Бикови во секојдневниот живот. Овие се прекрасни, љубезни и лојални кучиња на кои не им пречи да останат во куќата. Тие се многу дружељубиви и добро се сложуваат со децата.

Близнаци: Велшки Пемброк Корги
Вие сте пријателски расположени и curубопитни за светот околу вас, па затоа не е изненадувачки што велшкиот Корги Пемброк е создаден за вас. Тие се едни од најпопуларните и најсакани раси кои сакаат да бидат во центарот на вниманието. Тие имаат смисла за хумор и разиграна природа и секогаш се подготвени за нови искуства и лесно се грижат.

Рак: Померанец
Померанците бараат заштита и многу нежност, а поголемиот дел од времето го поминуваат во затворено – што повеќе може да сака Ракот? Малите кученца со големо срце ќе бидат вознемирени ако не добијат доволна доза на убов и создадат блиски врски со сите членови на семејството.

Лав: Јазовичар
Вие сте дружељубиви и разиграни и нема сомнение дека одлично ќе се сложувате со јазовичар. Оваа раса е позната по својата разиграна, жива и палава природа и има многу квалитети што лавот ќе ги цени. Со својот впечатлив изглед, тие можат да го привлечат вниманието на сите во собата и многу се решени да го задржат. Тие се неверојатно интелигентни, прилагодливи и бестрашни и се сметаат за неверојатно храбра и непопустлива трка.

Девица: Чау Чау
На резервираната и мирна Девица и треба време за себе, а исто така и на чау-чауто. Оваа раса не е агресивна, но е претпазлива. Меѓутоа, кога ќе се сретнат со луѓе и ќе воспостават доверба, тие се неизмерно лојални. Тие уживаат да поминуваат време сами.

Вага: Англиски кратковлакнест хрт
Хртот е одличен придружник за припадниците на овој вид знак кои имаат потреба да одржуваат мир. Англискиот кратковлакнест хрт е пријателско куче кое не е агресивно кон другите кучиња и не го вознемируваат странци. Исто како вас, секогаш ќе се држи настрана од несакани ситуации и нема да предизвикува. Тие сакаат да трчаат, но имаат тенденција да поминат значителен дел од своето време спиејќи.

Шкорпија: Питбул
Питбулите и Шкорпиите обично се озлогласени, но кога ќе ги сретнете, ќе видите колку се сочувствителни. Затоа тие даваат совршена комбинација.

Стрелец: Австралиски овчар
Вие сте авантуристички, curубопитни и интелигентни, па австралискиот овчар е одличен придружник за вас. За разлика од повеќето други раси, австралискиот овчар е енергичен и бара многу вежбање. Тој е неверојатно интелигентен и треба да се работи со него за да не му здодее. За среќа, вашиот дух е таков што ќе можете да ја задоволите неговата curубопитност.

Јарец: Белгиски овчар
Вредниот, лојален и интелигентен Јарец одлично работи со белгиски овчар. Овие кучиња имаат силен заштитен инстинкт и ги штитат своите најблиски од сите закани. Тие можат да бараат многу кога станува збор за тренинг, затоа им треба силна и трпелива рака, а тоа се квалитетите што ги поседува Јарецот.

Водолија: Басенџи
Познати сте како единствена, независна и интелигентна личност, а басенџи добро ќе се справи со овие квалитети. Овие кучиња се пријателски расположени и полни со енергија иако имаат доза на тврдоглавост. Тие нема да сторат нешто само затоа што вие сте им го кажале тоа, па затоа ќе мора да бидете повеќе трпеливи додека ги обучувате.

Риба: Кокер Шпаниел
Рибите се сметаат за чувствителни суштества, па затоа не е изненадувачки што се согласуваат со Кокер Шпаниел. Овие миленичиња кучиња нема да се двоумат да покажат колку се грижат за вас, и за нив е потребно многу трпеливост и разбирање. Премногу остри луѓе можат да ги исплашат, но Рибите прават совршена комбинација со нив.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести