11 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

НОВА АФЕРА ГО ШОКИРА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО

Кралското семејство со години го привлекува вниманието на јавноста и интересот за него само се зголемува од година во година. Ако се земе предвид смртта на принцезата Дајана, не е ни чудо што деновиве се анализира сè што е поврзано со неа и нејзините потомци. Овој пат, британските медиуми пишуваа за Џејмс Хјуит, поранешниот љубовник на Лејди Ди.

Џејмс Хјуит, професионален џокеј и поручник, беше љубовник на принцезата Дајана, што и таа самата го призна во своето интервју во 1995 година. Тој беше убав, строен војник кој очигледно го освои срцето на принцезата Дајана, па дури и им читаше бајки на нејзините синови пред спиење.

Денес, Џејмс има 62 години и неодамна беше фатен како пазарува во британски Екстер. Денес, Џејмс живее затскриен живот, далеку од медиумската помпа и скандалот со кралското семејство. Тој работи како градинар со годишна плата од четири илјади фунти, а живее со неговата мајка Ширли, која има 92 години.

Џејмс и Дијана беа во врска дури пет години, за време на нејзиниот брак со принцот Чарлс, а некое време имаше гласини дека тој е татко на принцот Хари – поради црвената коса и пегите. Името на Џејмс Хјуит стана познато на пошироката јавност во 1991 година, кога поранешната свршеница на Џејмс откри дека таа ја раскинала свршувачката затоа што тој имал афера со Дијана.

Романсата помеѓу принцезата и Џејмс започна во 1986 година откако беше ангажиран да одржува приватни часови за јавање за принцезата. Неговите квалификации беа одлични затоа што помина 17 години во кралската коњаница и беше еден од командантите во Заливската војна. Тој беше отпуштен во 1994 година за преписка со принцезата од Велс.

  • Да, го обожавав. Бев заубена во него, но на крајот останав изневерена, изјавила Дијана во своето култно интервју со Мартин Башир. Џејмс има напишано три книги за аферата со Дајана, па дури и учествувал во неколку реални шоуа. Во неколку наврати, тој исто така се обиде да продаде љубовни писма што му ги испрати принцезата, за што јавноста го обвини.

Во 90-тите, рече тој, во 2011 година, бил на работ да си го одземе животот, а мајка му го спасила.

Тој имаше мозочен удар и срцев удар пред четири години. Закрепнал, а денес бара љубов на Tinder и се надева на среќна бајка.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести