5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

644 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.03.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 644 прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести