8 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Астрологијата вели дека мажите родени во овие хороскопски знаци изневеруваат дури и кога се заљубени

Астрологијата вели дека мажите родени во овие хороскопски знаци изневеруваат дури и кога се заљубени. Забележано е дека прељубата е во нивниот генетски код.

Еве ги знаците:

Овен

Дури и кога се во друштво на најблиски, нивниот поглед ќе лута и ќе бараат привлечна женска личност во близина, што е посилно од нив. Овните треба да ја шармираат и освојуваат секоја личност која му изгледа привлечна, дури и кога се во среќна врска. Нема никаква врска со емоциите, туку со потребата да се биде доминантен. Поканата за флерт никогаш нема да биде одбиена.

Близнаци

Близнаците обожаваат нови искуства и не знаат како да се одморат, бидејќи брзо им здосадува. Тие не се најверните партнери и секогаш сакаат да имаат некој во „резерва“. За Близнаците, флертувањето со други девојки е само игра, но тие скоро никогаш не се откажуваат од таа игра.

Лав

Лавот е премногу баран и бара совршенство кај својата партнерка. Ако врската „изгуби квалитет“, тој ќе почне да погледнува на страна без размислување. Тој не се согласува на компромиси, и наместо да го реши проблемот со својот партнер, тој ќе претпочита да бара утеха во флертувањето и кратки авантури.

Скорпија

Скорпиите се најстрасните знаци на зодијакот. Сексот им е исклучително важен во врската, па доколку почувствуваат дека немаат страст, ќе започнат авантура со првата личност на која ќе наидат. Ако имате Скорпија до вас, имате и многу причини да се сомневате.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести