Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

БАЈАГА ГИ ШОКИРАШЕ СИТЕ СО ИЗЈАВАТА ПОСЛЕ ВАКЦИНАТА: Се чуствувам лошо..

Момчило Бајагиќ Бајага открил дека не се чуствува најдобро откако ја примил вакцина против корона вирус.

Познатиот музичар не дал детални информации за својата моментална здравствена состојба, но кратко порачал дека не се чуствува добро.

– Се чуствувам лошо, примив вакцина и имам реакција – рекол Бајага за “Курир.рс“.

Инаку, Павле Зелиќ од Агенција за лекови и медицински стретства неодамна нагласил дека досега од пријавени со несакани реакции на вакцина не побарале хоспитаизација.

најчитани вести

Македонија

„Егзибиционизам што нема правна потпора“, вака универзитетскиот професор Борче Давитковски го оценува собирањето потписи против пописот, што деновиве го организира опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Поранешниот декан...

Македонија

Интегрален текст од прес-конференцијата на Иницијативата за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Добар ден на сите и добредојтовте на промоцијата на слоганот под кој ќе...

Забава

“Балашевиќ не заслужува никаков помен“, напишал Вељко. Додека цела Србија и регионот со емотивни пораки се простува од Ѓорѓе Балашевиќ, Вељко Ражнатовиќ има поразлично...

Македонија

Дека имало незаконско следење на комуникациите во Таргет – Тврдина, имало – и тоа никој не го спори и не може да го спори....