-3.2 C
Skopje
четврток, јануари 12, 2023

Еве дали ќе се носат маски во 2022 година

Американскиот имунолог Ентони Фаучи изјави денес дека е можно Американците да носат маски и во текот на 2022 година.

Тој, сепак, рече дека мерките за запирање на ширењето на ковид-19 ќе бидат во голема мера олабавени со бројот на вакцинирани лица, објави Ројтерс.

Фаучи ова го рече во интервју за Си-Ен-Ен.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img