14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

АЦА ЛУКАС БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИК: “Идеален брак после 28 години и три пати на ден се*с…”

Нема идеална љубов, смета фолкерот

Неодмна сите медиуми пишувале за тоа дека Лукас повторно се скрасил во сртеќна љубов после предходните бракови. Но, за сето тоа има малку поразлично мислење.

Аца Лукас го објаснил ставот за тоа што е добар, а што е лош брак, осврнувајќи на тоа колку пати во животот бил вљубен:

– Како може да биде бракот добар кога жена спие во една соба, а мажот на друг крај на станот? Тоа не постои! Ајде најдете ми еден брак кој е идеален каде што после 28 години маж и жена се крес*т три пати дневно? Порачал фолкерот во емисијта “Ексклузив“.

Бев вљубен можеби три пати. Е сега, проблем е што тука не пишува рок на трањење. Еднаш ми се случи и тоа траеше седум дена. Сешто и зборував тие денови, умревме од љубов, а осмиот ден ми дојде дека тоа не е тоа.

Таа вели: Ти мене ме лажеше. Не лажев, вчера мислев, денес не мислам. – објаснил Лукас

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести