7 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

Уште една актерка од балканот проговори низ каков хорор поминала: „Треба да се соблечеш во филм, па соблечи се сега, онака фул заводливо“-

И хрватската актерка Кармен Ловриќ (34), позната по улогите во сериите „На граница“ и „Роза на ветровите“, се охрабри и на Фејсбук раскажа како била малтретирана и сексуално уценувана.

Кармен Ловриќ се охрабри и на Фејсбук напиша исповед за тоа како била уценувана.

„Бев млада и добив понуда за филм. Режисерот предложи да се сретнеме со него затоа што тоа му олеснува. Пред мене е уште една актерка, а подоцна пристигнува продуцент, тој работи од дома… Секако, се согласив, па тој е во ред, ќе зборувам за улогата, за филмот. Се разбира, не беше во ред! „Треба да се соблечеш во филм, па соблечи го сега, онака фул заводливо“. „А ако треба да пушиш, може ли да ми покажеш како да би го одработила тоа?“. И јас не ја добив улогата, можеби дури и не постоеше, кој знае… Само се прашувам дали ја имаше таа друга актерка пред мене и дали се соблече – напиша Кармен на Фејсбук.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести