7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

86 санкционирани возачи во Кавадарци и Неготино, 42 за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (20.01) полициски службеници од Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата, спроведоа зајакната акциска контрола на територијата на град Кавадарци и Неготино, при што превземени се вкупно 86 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола осум, 17 санкции за нерегистрирани возила, 42 мерки за возење над дозволената брзина. 

На сите возачи им се изречени соодветни санкции. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите граѓаниво Република Северна Македонијада ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести