Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ХОЛИВУДСКАТА ЅВЕЗДА: “Сеуште сум психички болна..”

Познатата холивудска ктерка истакнува дека „лесно влегува“ во ликовите, но дека е тешко подоцна да се излезе од нив. За среќа, додава таа, нејзиниот сопруг го разбира сето тоа, па нејзиниот брак не страда поради тоа.

Никол Кидман ја отвори душата на подкаст и истакна дека смета дека има психолошки проблеми по „The Undoing“. Имено, улогата што и припаѓаше беше исклучително тешка и тешко е да се справиме со проблемите што ѝ ја донесоа.

  • После снимањето, побегнав од градот две недели, затоа што не можев повеќе… Не ја ни знаев повеќе разликата помеѓу глумата и вистината. Таа улога ми остави толку многу психолошки и физички последици што денес можам да тврдам дека сум психички болна. Имам голем проблем со кој сè уште се борам – рече Никол.

Во серијата Кидман ја игра сопругата на Грант, а тој е обвинет за убиство на жена со која имал романса и со која имал дете. Подготовките за улогата беа исцрпувачки и ментално исцрпувачки.

Таа, пак, забележува дека не е единствената актерка која е во ваква ситуација и дека на повеќето од нив им треба пауза по снимањето на серија или филм.

  • Имам можност лесно да влезам во ликот, но за жал, не можам така лесно да излезам од него. Понекогаш не можам да спијам или ако чудесно заспијам, се будам неколку пати во текот на ноќта. За среќа, мојот сопруг го разбира сето тоа и тој е голема поддршка за мене во такви ситуации – додаде таа.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Забава

Американскиот сексолог и колумнистка Надја Бокоди смета дека налагањето правила на партнерот може да доведе до пропаст на врската. Таа за „Дејли мејл“ раскажува...