Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Потпретседателката Харис облечена во палто со посебно значење, првата дама Џил Бајден во облека на американски дизајнер

Камала Харис, потпретседател на Соединетите Американски Држави, дојде на денот на инаугурацијата облечена во фустан создаден од Кристофер Џон Роџерс и Серхио Хадсон од модната куќа „Црни дизајнери“.

Имаше обвинувања дека таа може да се појави на инаугурацијата во согласност со индиското наследство, во т.н. сари, но тоа не беше случај. Денес е историски ден за Америка, бидејќи за прв пат се случи таа да биде потпретседателка од темно и азиско потекло, а бојата на палтото во кое дојде има посебно значење за неа, бидејќи таа боја ја носеше Ширли Чишолм, првата Афроамериканка што се кандидираше за оваа функција. Претседател на САД во 1972 година.

Џил Бајден, новата прва дама и сопруга на новиот американски претседател eо Бајден, носеше облека од американски дизајнери. Таа носеше сино палто од твид, со кадифени манжетни, украсени со кристали Сваровски, што совршено одговара на маската за лице. Нејзината комбинација на облека ја дизајнираше Александра О’Нил, дизајнерка родена во Колорадо.

најчитани вести

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Забава

Од пред крајот на минатата година, гледачите уживаат во авантурите на ликовите од популарната хумористична сероја „Преспав“. Во новата, петта сезона се задржани истите...

Свет

„Секој ресторан што ќе аплицира ќе биде регистриран како ќелија на политичка партија. Ќе се одржуваат состаноци, а гостите ќе бидат членови на нашата...