Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НЕМА ПРОСТОР НА ТЕЛОТО ЗА НОВА ТЕТОВАЖА ПА ЧЕКА ЌЕРКА И ДА ПОРАСНЕ ЗА ДА ЈА ТЕТОВИРА (фото)

Беки Холт (33) од Велика Британија речиси целото свое тело го има покриено со тетоважи, или поточно 95% вклучувајќи го и лицето, пазувите и интимните делови. Од 15-годишна возраст, кога ја направила својата прва тетоважа, потрошил околу 40 000 евра на тетовирање.

Сега, вели таа, дека жали  што нема уште простор за да се тетовира и особено влијае на неа што луѓето ја третираат како да е насилна.

„Луѓето бегаат од мене и се плашат, особено странците“, рече Беки

– Грубо го коментираат мојот изглед. Ова е моето тело и мој избор, и ако на луѓето не им се допаѓа, не ми е гајле.

До 22-годишна возраст Беки ги криела тетоважите, а потоа решила да биде похрабра и да носи гардероба што нема да ги крие цртежите на нејзиното тело.

– Тетовирањето може да биде многу болно. Работев и на интимни делови од телото, а болката може да биде ужасна, но најболно за мене беше тетовирањето на пазувите – изјави Беки.

Таа минатиот месец роди ќерка Аурора Форест Холт, а сега вели дека едвај чека да се опорави од бременоста и породувањето за да го истетовира и името на нејзината ќерка.

– Секогаш велев дека нема да ги тетовирам рацете, грлото или лицето, но станав толку зависна од тетовирање што не можев да запрам. Единствено што е сигурно е дека нема да направам дополнителни тетоважи на лицето, бидејќи не сакам да ја расипувам естетиката – коментира оваа Британка.

Вели дека ќе биде среќна ако  нејзината ќерка сака да се тетовира кога ќе порасне.

– Кога мојата Аурора ќе биде доволно возрасна, ќе ја однесам кај најдобриот уметник во Велика Британија за да и направи тетоважи. Треба да го стори некој што го познавам и верувам.

најчитани вести

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Забава

Од пред крајот на минатата година, гледачите уживаат во авантурите на ликовите од популарната хумористична сероја „Преспав“. Во новата, петта сезона се задржани истите...

Свет

„Секој ресторан што ќе аплицира ќе биде регистриран како ќелија на политичка партија. Ќе се одржуваат состаноци, а гостите ќе бидат членови на нашата...