Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ИРЕНА СПАСОВСКА СО ШИФРИРАНА ПОРАКА ГИ ЗБУНИ СИТЕ: “Никогаш не се врти наназад…”

фолкерката Ирена Спасовска ужива во животот и сопствената слобода, користејќи го секој миг да се посвети на себе и својата кариера.

Бидејќи е на домашната музичка сцена уште од далечната 1989 година, Иренче добро знае дека на естрадата освен добра песна, потребна е и провокација.

Како што е познато во 2018 година пејачката имаше турбулентна година на приватен план.

Таа ја прекина 13 годишната врска со новинарот и поранешен уметнички директор на „Фолк фест Валандово“, Орце Гелевски.

Откако остана повторно слободна или кариерата и тргна во ептен нагорна линија, па заработката е таква што може да си дозволи луксуз на висока нога.

Го смени имиџот, па по теркот на музиките ѕвезди од соседството, Ирена јавноста може да ја види како на себе има се помалку парчиња облека, а се повеќе гола кожа.

Патем, по некоја тетоважа и живот на висока нога, по елитните ресорти на далечните егзотични дестинации…

Ирена сега послабо настапува но времето го користи за себе и за здрав живот. Вели дека внимава што јаде и редовно вози велосипед.

За да се одржи во добра форма, пејачката редовно вежба во теретана со личен тренер, внимава на изгледот, вегетаријанец е и се храни здраво.

Секое утро, таа пие свеж лимон со пола литар топла вода, и тоа многу ѝ помага во топење на мастите.

Спасовска се покажа и како добра домаќинка, па за Василица објави слика од василичарското диетално лепче и напиша: „Идеална диетална храна за детокс на организмот после празниците е лепчетп без брашно од цели изртени зрна.

Од хумусот со различни вкусови го преферирам пикантниот и есенскиот“, рече Ирена.

Неодамна, таа сподели интересна порака на Фејсбук: Никогаш не се врти наназад. Таму е се без промени. Убав ден пријатели.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...