Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

АЦА ЛУКАС ИСКРЕНО ЗА ЈАВНОСТА: За мене 2020 беше една од најубавите години, ќе ви кажам и зошто..

Аца Лукас сè повеќе и повеќе е искрен во своите јавни настапи, па така беше и во интервјуто што го даде за „Свет“. Тој зборуваше за неговиот нов албум, автобиографија и филм што го подготвува.

Лукас ги поместува границите кога станува збор за музика, а она што го сними сега тврди дека е нешто најдоброто во неговата кариера.

Аца Лукас откри неколку интересни работи, а меѓу другите прашања кој што ги доби познатиот музичар беше и она – Кога излегува неговата автобиографска книга?

„Тоа не е класична биографија со податоци, туку книга со приказни. Ние подготвуваме и серија и филм“.

Неминовно беше и прашање кој ќе го игра Аца Лукас, на што музичарот даде интересен одговор.

„Јас сигурно нема, но мислам дека треба да ме глуми некоја анонимна личност, секако некој која се занимава со глума, но тој да не е познат. Да не ме споредуваат со некој славен актер. Сакам како дете кое кога утре ќе го сретнат на улица ќе му речат.

‘Еве го Аца Лукас’, можеби ќе му биде тоа отскочна штица за кариера. Серијата ќе се базира на анегдоти, една анегдота една епизода, бидејќи мојот живот е полн со интересни приказни, ќе се задржиме на тоа “.

Дали некој од вашите колеги ќе учествува во вашиот филм? – „Секако, но ќе видиме како ќе го направиме тоа“.

Тој беше запрашан и да даде коментар на изминатата, 2020 година.

„И што можам да сумирам освен вирусот? Никој да не ме сфати погрешно, имаше многу загубени човечки животи, но ова за мене беше една од најмирните и најубавите години во мојот живот.

Најмалку пати во животот го видов аеродромот, најмногу саботи што сум ги имал слободни. Кога ќе се навратам на полицискиот час, излегувам на терасата и апсолутна тишина, мувата се слуша само.

Ја спуштив топката малку, па ми беше убаво, освен музика, почнав да работам и некои други работи. Има нешто добро во секое лошо.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Забава

Американскиот сексолог и колумнистка Надја Бокоди смета дека налагањето правила на партнерот може да доведе до пропаст на врската. Таа за „Дејли мејл“ раскажува...