Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Се огласи синот на Цеца – Вељко ја шокираше јавноста: “Патам по татко ми, но време е мама да се омажи…”

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца, одлучил јавно да проговори што мисли за нејзината врска со девет години помладиот Богдан. Иако Цеца не сакала да ја коментира врската, Вељко рекол дека е среќен заради неа. 

– Мама не треба да седи сама дома како куче. Среќен сум што најде некого! Го прифатив тој човек, мене ми е најважно да ја сака, рекол Вељко и додал дека му тешко што растел без татко. 

– Патам по татко ми, но не можам да им се се одмаздувам на убијците затоа што морам да мислам на семејството и синот, рекол Вељко и додал: – Време е мама повторно да се омажи!

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Алексиќ тогаш бил најнаградуван режисер од државна телевизија. Глумицата Милена Радуловиќ го пријавила Мирослав Алексиќ дека ја силувал, а многу колеги и дале подршка...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...