11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Расчистен случајот со незаконското поминување на наплатна рампа, објавен на „Тик ток“

  Секторот за внатрешни работи Тетово го расчисти случајот со видео-клипот  објавен на 15 јануари годинава на социјалната мрежа „Тик-ток“, на кој се гледа како машко лице покажува некаква легитимација на наплатна станица и без да плати надоместок, поминува со возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки. Станува збор за М.З. (32) од тетовско Желино и со него вчера (18.01.2021) е извршен службен разговор во полициска станица, а по целосно документирање на случајот ќе следи и соодветен поднесок. М.З. не е вработен во Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија, како што беше објавено во дел од медиумите.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести