Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува нервоза поради недостаток на пари и финансии. Односот со брачниот партнер е стабилен. Поради проблеми на работа, не сте претерано фокусирани на љубовта. Коските се чувствителни.

БИК

Задоволни сте како се развива работа. Ве очекува разговор со надредената личност околу идните планови. Во фаза сте на интензивна комуникација. Запознавате нови луѓе, се дружите, но никој не ве привлекува во емотивна смисла. Одлично се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работата нормално се равива. Со надредената личност разгледувате некои нови работни планови. Загрижени сте поради лошите финансии. Брачниот партнер е нерасположен и нервозен. Поради тоа избегнувате комуникација со него. Не сакате да влегувате во конфликт. Стабилно здравје.

РАК

Ако сте во потрага на работа, слаби се шансите да го добиете. Загрижени сте поради недостаток на работа. Љубоморни сте поради емотивниот партнер, иако нема реални потреби за тоа. Партнерот ви е верен. Слаб имунитет.

ЛАВ

Работата е во целост блокирана и не успевате ништо да направите по тоа прашање. Фрустрирани сте. Односот со брачниот партнер е напнат. Двајцата сте во проблеми, па внимавате еден на друг. Главата е чувствителна.

ДЕВИЦА

Работа врзана со странство успешно се одвива и ви носи пари. Генерално сте загрижени поради работата. Ако сте во врска, таа се ближи кон крајот. Прашање е кога ќе дојде до официјален раскин. Не сте расположени.

ВАГА

Работата нормално се развива, без тешкотии и стрес. Размислувате за нови работни планови. Задоволни сте од односот со брачниот партнер, и покрај тоа што тој има проблеми поради кои не е опуштен и напнат. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Толку сте незадоволни на работа, на која не се гледате себе си во иднина, и давате отказ. Имате симпатија за која многу размислувате, но сега не сте подготвени да покажете иницијатива по прашање на врската. Депресија.

СТРЕЛЕЦ

Работата нормално се развива. Имате нови идеи како да го модернизирате процесот на работа во иднина. Не ве интересира емотивната сфера. Доколку сте слободни, не правите ништо по прашање на промена на емотивниот статус. Ве мачи реума.

ЈАРЕЦ

Ако се занимавате со приватен бизнис, во целосен хаос сте поради катастрофалната работна ситуација. Емотивната сфера воопшто не ве интересира. Во целосен хаос сте поради катастрофалната работна ситуација.

ВОДОЛИЈА

Доколку се занимавате со приватен бизнис, размислувате за нови идеи и планирате да ги примените на работа. Ве очекува финансиска добивка. Односот со брачниот партнер е катастрофален. Ниту разговарате, ниту сакате да го подобрите односот. Нерасположение.

РИБИ

На работа ве очекуваат предизвици кои нема да успеете да ги решите. Демотивирани сте поради ситуацијата на работа. Имате симпатија, но засегa не покажувате чувства. Наклонети сте кон сонување, а не кон конкретна акција. Проблеми со коските.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...