7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Сахара побеле од снег (видео)

На социјалните мрежи беа објавени снимки од снег наСахара, една од најтоплите области на планетата.

Просечната зимска температура во оваа пустина е 13 Целзиусови степени, а летната 38 степени.

Температурата во пустината неодамна падна на минус три степени. Ваквите настани се многу ретки, а претходно беа снимени во 1979, 2016 и 2018 година.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести