Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

На кој начин ја носите торбата? еве што тоа открива за вас

Постојат пет типови на луѓе – оние кои торбата ја носат на грбот во рака, на рамена, попреку и на стомак.

По тоа може отприлика да се дознае каков е неговиот карактерот, склоности, дали е авантурист кој секогаш е подготвен за акција или повеќе е склон на држење се под негова контрола

Кој тип сте вие?

1. На плеќи 

Ако ранецот е на плеќите е ваш најдобар облик на носење торба, тоа открива дека секогаш сте подготвени за авантура и подготвени сте да тргнете во било кој момент. Исто така сте внимателен спрема работите и спрема луѓето поради што другите со задоволство ве следат.

2. Во рака

Овој начин носење торба покажува дека сакате своите работи да ги држете цврсто во раце, а за се што се случува околу вас сакате да имате целосна контрола. Сакате да знаете се и да бидете известени за се. Имате свое мислење и немате проблем на некого исрено да кажете што мислете за него, ако побара. Доста сте самоуверени и сигурни.

3. На рамо

Луѓе кои ја носат торбата на рамо сакаат да читаат. Ваквиот начин им дозволува секогаш да можат да ја извлечат книгата од торба, дури и кога се во тесен простор. За такви луѓе може да се каже дека се доста тактични. На пример, дури и ако мислите им одлетаат за време на нечиј монолог, повремено ќе климаат со глава во знак на согласност, иако не слушаат што некој зборува.

4. Попреку

Ако носете тоба на овој начин, тоа покажува дека сакате сигурност дека некој неможе да ви ја украде. Не сте склони да го покажувате вашето богатство, или дека добро живеете, но во исто време многу сте великодушни. Но мора да бидете внимателни за други да не би ве искористиле.

5. На стомакот

Овде се работи за доста ексцентрични луѓе кои не познаваат ганици. Ако ја носете торбата на стомакот, така што ви виси од вратот, тогаш за вас може да се каже дека сте доста живописни, имагинарни и мозокот брзо ви работи.

најчитани вести

Забава

Анастасија Ражњатовиќ се јави на социјалната мрежа Инстаграм, каде што објави видео снимка со нејзината мајка Цеца Ражњатовиќ. На видеото може да се забележи...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Само на територијата на град Скопје...