Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

44 казнети возачи за пребрзо возење во Штип

На 17.01.2021 во периодот од 09.00 до 15.00 часот полициски службеници на Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај  Штип спроведоа акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле откриени 44 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената, а биле констатирани и 16 други видови прекршоци. На сите возачи им се изречени соодветни санкции.  

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Само на територијата на град Скопје...