10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

РАЗВОДОТ БЕШЕ НЕМИНОВЕН!

Ја заврши фудбалската кариера пред две години, а сега го заврши и бракот – Дидие Дригба.

Тој беше во брак со Лала Диакате од 2011 година. Сега се разведени.

Набргу потоа се појави видео во кое Дрогба беше во кревет со непозната жена.

  • Не сум навикнат да зборувам за приватен живот, но поради шпекулациите во медиумите, можам да потврдам дека, за жал, по 20 години заеднички живот, Лала и јас минатата година донесовме тешка одлука да тргнеме по одделни патишта. Сè уште сме многу блиски и главен приоритет ни е заштитата на децата – рече Дрогба.
https://www.youtube.com/watch?v=bW2HMp5zhjo&ab_channel=nnaellebeauty

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести