Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

На овој тигар му дојде преку глава од туристи , па направи вистински ХАОС

Неверојатна снимка го покажува моментот кога бенгалски тигар  се обидува да го искoрне браникот на туристички џип, пред да успее да го влече возилото 1,8 тони.

Патниците кои патувале низ националниот парк „Bannerghatta“ во Бангалор со ужас гледале како „големата мачка“ ги закачи забите околу задниот дел на џипот.

Иако во возилото кое тежи 1,8 тони имало најмалку четворица патници, тигарот успеал да го повлече неколку метри. Очигледно дека му дошло „преку глава“ од туристи.

најчитани вести

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

Анастасија Ражњатовиќ се јави на социјалната мрежа Инстаграм, каде што објави видео снимка со нејзината мајка Цеца Ражњатовиќ. На видеото може да се забележи...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Само на територијата на град Скопје...