10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

НАЈАВА ЗА ДОБРА ВЕСТ ЗА УГОСТИТЕЛИТЕ: ЌЕ СЕ РАБОТИ ДО 23 ЧАСОТ

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено не до 21 часот како што се очекуваше туку до 23.

Од 21 јануари најверојатно ќе има продолжување на работното време за угостителите и по 21 часот, најави денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Одговорајќи на новинарски прашања на прес-конференција во Владата, Бектеши истакна дека не се работи за нови протоколи, а до кога ќе биде продолжувањето на работното време ќе зависи од Комисијата за заразни болести.

-Имајќи ја предвид ситуацијата, мислам дека ќе биде до 23 часот, рече Бектеши

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести