Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ким Кардашијан ја копира Рада Манојловиќ? -Еве што вели српската пејачка на тоа.. (фото)

Пеењето на Рада Манојловиќ никогаш не било доведено во прашање, додека нејзиниот стајлинг отсекогаш бил предмет на критика, и тоа негативна.

Меѓутоа, кога Ким Кардашијан се појави на промоцијата на нејзиниот нов парфем во слично издание што Манојловиќ го носеше во 2017 година во „Амиџи шоу“, модните експерти и критичарите се предомислија, барем таа така мисли.

Така Рада, од невкусна личност, преку ноќ стана “модна икона“. Манојловиќ служела како инспирација на Ким Кардашијан.

– Ким ја копираше Рада, но залудно! Овој костум многу повеќе и одговара на нашата Рајка. Кардашијан прво треба да изгуби тежина, а дури потоа да носи такви смели парчиња облека – се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Фолкерката, како што вели, се забавува со сето ова.

– Фановите постојано ми праќаат клипови и фотографии и морам да признаам дека многу се забавувам додека гледам и го читам сето тоа – вели Рада Манојловиќ за „Ало!“ И додава:

– Никогаш не копирав никого, ниту пак ми беше гајле. Познато е дека сите костуми претежно ги дизајнирам сама, со помош на мојата шивачка која ми помага со години да бидам поразлична. Така беше и во случајот со тој розов костум што го носев во „Амиџи шоу“, а кој потоа наиде на претежно негативни коментари – изјави Рада Манојловиќ

– Мислам дека Ким не копираше некого, особено не мене. Исто така, костимите не се исти, иако, признавам, се слични. Во секој случај, јас сум поласкан и импресиониран од споредбата со толку убава и планетарно позната дама – вели Манојловиќ

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Само на територијата на град Скопје...