7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

КАКВА ГЛУПОСТ: Среде се*с и кажал нешто што не треба, па си направил вистински проблем…

Проблемите во бракот се неизбежни. Помали, или поголеми, тие се случуваат. Но, што ако се нерешливи? Или барем се чини така.

Исповед на една жена со проблеми во бракот и сплет на околности ја натерал да се посомнева во неверство, а сега ја раскажува својата приказна.

„Мојот сопруг станува нервозен кога е на лаптопот и јас влегувам во собата. „Претпоставував дека тој само гледа порнографија или разговара со некоја друга, сè додека неодамна ме повика со погрешно име за време на секс “, вели таа.

Како што објасни имаат две деца, од кои едното е малечко, но тој сè уште работи во втора смена и никогаш не е дома, па има чувство дека сама го издржува семејството.

– Не се грижи за децата и понекогаш се чувствувам како да имам трето дете. Ова не е прв пат да испраќа пораки до други жени. Но кога се обидов да ги најдам пораките во неговиот телефон, тој веќе ги избришал. Зошто разговара со други жени?, прашува таа.

Експерт за врски на интернет и вели дека не можете да знае зошто ја повикал со погрешно име, или што прави на неговиот компјутер, освен ако не го праша

– Можеби е сосема безопасна работа, но ако тој испраќа пораки до други жени, неговиот мозок не е со вас. Дали се чувствува запоставен? Дали вие двајца сè уште работите заедно? Каков е вашиот сексуален живот? Пронајдете го вистинскиот момент да му кажете дека и двајцата треба повеќе да се фокусирате на вашата врска. Објаснете му дека треба да одвоите време за двајцата, но и за заеднички обврски.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести