Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СЦЕНИ КАКО ВО ФИЛМ: ДЕВОЈКА НАПРАВИ ХАОС ВО БРУКЛИН (видео)

Полицијата во Бруклин уапси жена за наводна кражба на поштенско комбе и потоа удирање во најмалку 10 паркирани автомобили, пренесоа американските медиуми.

Според „New York Post“, се појави видео на кое се гледа како возачот продолжува да забрзува и удира во возила, вклучувајќи и полициски автомобил.

Според полициските извештаи, 21-годишната жена украла поштенско возило и дивеела возејќи седум блока, сè додека на крајот не била уапсена од органите на редот и мирот.

Според американските медиуми, за среќа никој не е повреден, а се очекува против таа жена да биде поднесена кривична пријава.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Забава

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ (46) како што се дознава таа е во емотивна врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград. Кога е...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...