Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР ВО АВСТРАЛИЈА: Мајка си ги уби трите деца на возраст од 3, 5 и 7 години

Кејти Периновиќ, двете нејзини ќерки Клер (7), Ана (5) и синот Метју (3) биле најдени мртви во четвртокот вечерта во нивниот дом.
Таткото на децата, Томислав (48) ги нашол сите четири мртви во домот и шокиран викнал брза помош.

Според полицијата во Австралија, каде што се случил настанот, 48-годишниот не е вмешан во овој инцидент и не се бара никој друг за овој случај. Според истражителите, Кејти е единствената одговорна за четирите смртни случаи.
Некои од нивните соседи рекле дека разговарале со Кејти неколку часа пред инцидентот.
Даниел и Вики Шкембри, кои живеат на истата улица рекле дека Кејти им однела храна дома, истиот ден кога се случил настанот.
Таа тропна околу 5 и 30 попладне донесе храна и се заблагодарив и таа ми рече догледање, рекол Даниел.

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Прекрасната Едина Муса ја познаваме како најубавата македонска кошарка, но таа во последниот период вложува повеќе време во фитнесот и затоа изгледа презгодно. Муса...