Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА ФОТОГРАФИЈА ОД АРКАН (фото)

На социјалните мрежи се појави никогаш досега објавена фотографија од синовите на Аркан, Војин Ражнатовиќ, како во раце го држи бебето Вељко.

Направена е во 1997 година,  а  ја објави постар син на Жељко Ражнатовиќ на својот Фејсбук профил, на 21-годишнината од убиството на неговиот татко во белградскиот „Интерконтинентал“.

Гордиот Аркан стои покрај неговите синови на фотографијата.

Војин е едно од деветте деца на Жељко. Студирал глума и работел во клубови во Лос Анџелес, Лас Вегас и Палм Спрингс. Тој е оженет со Барбара Ванг и со неа ја има ќерката Миа.

По завршувањето на факултет, тој најпрво се вработил во компанија која поседува ланец хотели и казина во сопственост на дедото на познатата богаташка Парис Хилтон, а неодамна се пофалил дека станал дел од компанијата „Тесла“ на вториот најбогатиот човек на светот, Илон Маск.

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...