Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СРПСКАТА БЛОГЕРКА ЗОРАНА ГИ ПОКАЖА ГРАДИТЕ – ГОРИ ИНСТАГРАМ (фото)

Модната блогерка и Инстаграм инфлуенсерка Зорана Јовановиќ, попозната како Зоранах, неодамна по втор пат направи хируршка интервенција.

Таа сега отворено зборуваше за својата корекција на градите.

– Јас сè уште чекам да го добијат вистинскиот облик. Објавив фотографии од моите гради веднаш по операцијата каде беа многу отечени. Имаше еден куп коментари: ” Зошто ти беа потребни толку? Не ти требаше тоа! “- започна Зоранах.

Бидејќи ја направила првата корекција на градите сама и не ги послушала советите на лекарите кои рекле дека треба да стави поголеми, по 4 месеци наишла на компликации.

– Моите гради тотално паднаа … Буквално изгледаа како моите природни, кои паднаа поради доењето. Не ми се допадна тој изглед, иако првите 4 месеци изгледаа добро. Тие беа технички добро направени, совршени, но на крајот на денот, тоа не беше она што го сакав – додаде блогерката.

Вториот пат ги послушала советите, и како што вели, е задоволна.

– На крајот, ставивме 600 кубика. Кога ќе речеш 600 експлодира глава. Мислев дека ќе изгледаат многу поголеми, но тие се одлични – додава Јовановиќ.

На крајот, таа испрати поучна порака до сите девојки кои ќе решат да направат сличен чекор.

– Не можете да сакате нешто во однос на она што има друга личност, бидејќи секое тело е различно. А, мојот најпаметен совет е да го слушате докторот – заврши таа.

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...