Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПРЕСТРЕЛКА ВО с.Љубош ЗАВРШИ СО ДВАЈЦА РАНЕТИ – ДРАМАТА ПРОДОЛЖИ И ПРЕД ГРАДСКА БОЛНИЦА ВО СКОПЈЕ

Расправа пред деловен објект во село Љубош завршило со вадење на огнено оружје при што за две лица тоа можело да биде кобно.

МИА пренесе дека двајцата се пренесени во ЈЗУ-Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“.

Како што потврдиле од МВР за МИА, денеска во 13:04 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред деловен објект во село Љубош бил нарушен јавниот ред и мир помеѓу К.Н. и К.Х., од една страна и Н.Р. и М.Р., од друга, при што било употребено и огнено оружје. Притоа со повреди се здобиле К.Н. и М.Р., кои биле пренесени во болницата „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

– Четирите лица се обезбедени, како и нивните возила и оружјето, а по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, посочија од МВР.

Како што објавија дел од медиумите пред поранешната Градска болница се случило и пукање, а повеќе возила на интервентна полиција се упатија пред болницата. Според медиумите на местото на настанот има автомобил со скршено задно стакло, а до возилото и пиштол. (МИА)

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Забава

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ често со своите фанови на социјалните мрежи споделува моменти од своето секојдневие, со што покажува како го поминува слободното време...