Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СНЕГОТ НАПРАВИ ВИСТИНСКИ ХАОС ВО ЈАПОНИЈА, ИМА И ЖРТВИ (ВИДЕО)

Осум лица загинаа во Јапонија во снежната бура што ја зафати речиси целата земја, додека стотици беа повредени.

Особено погодени беа делови од префектурите Нига, Ишикава, Фукуи и Тојама.

Обилните врнежи од снег во овој момент не се невообичаени, особено на планините, но приливот на студен воздух значи и дека паѓа снег во крајбрежните области.

Падна повеќе од еден метар снег, а делови од северна и централна Јапонија беа покриени до тој степен што се собра два до три пати повеќе од просекот.

Јапонската државна телевизија ХНК објави дека снегот во градот Тојама е повеќе од еден метар и дека тоа количество снежни врнежи не е забележано во претходните 35 години.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...