Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

После 17 години се враќа “СЕКСОТ и ГРАДОТ“ без омилената глумица

Славните глумици Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис објавиле на својот Инстаграм профил трејлер за нова сезона на хит серијата „Секс и град“, но Ким Катрал нема да глуми во истата.

После 17 години на малите екрани се враќа култната сероја “Секс и град“.

Славните Кери, Миранда и Шарлот потврдиле дека ќе продолжат да играат во серијата која и денес важи за една од најсаканите и најпопуларните, но за многумина следел ладен туш кога се слушнало дека меѓу нив нема да се најде Саманта.

Единствена глумица која не сакала во новата серија е Ким Катрал, која досега глумела во сите шест сезони и два филма. Уште пред две години Ким била категорична и изјавила дека не планира да се врати во улогата на Саманта.

“Тоа не е за мене“, заклучила таа.

Не е тајна дека Ким не се согласува со останатите колешки, особено со Сара Џесика Паркер, за што повеќепати јавно зборувала. Посебно внимание привлекла нејзината реакција на изјавата на Сара за сочуство кога починал братот на Ким Катрал, како и јавно препукување со колешката:

“Не ми е потребна твојата подршка, Сара Џесика Паркер. Ти не си ми пријателка. Последен пат ти зборувам да престанеш да ја користиш нашата трагедија за да се прикажеш како добра девојка“ бил дел од пораката на Ким Катрал.

Се уште не се знае кога продолжението на култната серија ќе почне со емитување, но многумина се согласуваат во тоа дека без Саманта дефинитивно ништо нема да биде исто…

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...