Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Вистински хит: „Посладок од на комшијата“

Веран од селото Дрен кај Обреновац домаќинките добро го знаат и тоа од пазар. Тој со години одгледува и продава тикви кои ги нуди со духовита реклама „Посладок од на комшијата“. Веран очигледно добро си ја знае робата, ама одлично ги совладал и маркетиншките алатки, па добро поминува кај муштериките. 

Вели, неговата тиква од сортата дулек е многу слатка, а за на домаќинките да им е полесно тој и ги сече и ренда. Вели, се за задоволни муштерии. Ако треба знае и многу рецепти, па и тука може да заврши работа.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...